تبلیغات
ای اس ام آی اس www.asmis.mihanblog.com - سخنرانی دکتر احمدی نژاد در سازمان ملل
صفحه نخست تماس با مدیر پست الکترونیک RSS ATOM
ای اس ام آی اس www.asmis.mihanblog.com
اللهم عجل لولیک الفرج والآفیه ونصر وجعلنا من خیرانصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه
سلام ببخشید که چند روزی نتونستم مطلب بزارم اما این دفعه با دست پر اومدم
سخنرانی دکتر احمدی نژاد و از زبان خودش بشنوید
فارس: رییس جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر اینكه صهیونیسم جهانی مظهر تمام عیار نژادپرستی است، تصریح كرد: باید كوشید تا به سوء استفاده صهیونیست ها و حامیان آنان از ابزار سیاسی بین المللی پایان داد.

متن كامل سخنرانی محمود احمدی نژاد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

حمد و سپاس مخصوص خداوند عادل، مهربان و خیرخواه بندگان است.

سلام خدا بر پیامبران الهی از حضرت آدم تا نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ص) كه همه منادی.......... فارس: رییس جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر اینكه صهیونیسم جهانی مظهر تمام عیار نژادپرستی است، تصریح كرد: باید كوشید تا به سوء استفاده صهیونیست ها و حامیان آنان از ابزار سیاسی بین المللی پایان داد.

متن كامل سخنرانی محمود احمدی نژاد به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیك الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

حمد و سپاس مخصوص خداوند عادل، مهربان و خیرخواه بندگان است.

سلام خدا بر پیامبران الهی از حضرت آدم تا نوح و ابراهیم و موسی و عیسی و پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(ص) كه همه منادی یكتاپرستی برادری و محبت، كرامت انسانی و عدالت بوده‌اند.

جناب آقای رئیس،

دبیر كل محترم سازمان ملل،

كمیسیون محترم عالی حقوق بشر،

خانمها و آقایان؛

گرد آمده ایم تا در ادامه كنفرانس مبارزه با نژادپرستی دوربان با بررسی اوضاع كنونی، راهكارهای عملی در این مبارزه مقدس و انسانی جستجو كنیم. در حوادث چند قرن اخیر ظلم های بزرگی بر بشریت رفته است. در قرون وسطی عالمان و اندیشمندان به مرگ محكوم می شدند و پس از آن برده‌داری و برده فروشی و شكار انسان‌های بی‌گناه و جدا كردن آنها از خانواده‌های خود و انتقال آنها به اروپا و آمریكا در بدترین شرایط و در مقیاس میلیونی رواج داشته است.

دورانی تاریك كه همراه با اشغال سرزمین‌ها و چپاول منابع و كشتار آوارگی مردم بی پناه بوده است. سال ها گذشت تا ملت ها با قیام خود و با بهای سنگین و به قیمت كشته شدن میلیونها انسان، متجاوزان خود را بیرون و حكومت های مستقل و ملی برپا كردند.

قدرت طلبان در فاصله زمانی كوتاهی دو جنگ بزرگ را بر اروپا و بخشی از آسیا و آفریقا تحمیل كردند. جنگهایی كه حاصل آن حدود صد میلیون نفر قربانی و ویرانی بسیاری از سرزمین‌ها و آبادی‌ها بود پیروزمندان جنگ خود را فاتح جهان و ملت‌های دیگر را شكست خورده پنداشتند و با وضع قوانین و ساز و كارهای ظالمانه حقوق ملت ها را نادیده گرفته و پایمال كردند.

خانم ها و آقایان،

شورای امنیت را كه از مواریث جنگ های جهانی اول و دوم است ببینید. آنان با چه منطقی برای خود امتیاز وتو قائل شدند؛ این منطق با كدام ارزش انسانی و الهی سازگار است؟ با عدالت؛ با برابری در برابر قانون؛ با كرامت انسانی یا با تبعیض، بی عدالتی، نقض حقوق انسانی و تهدید اكثریت ملت‌ها و كشورها؟ این شورا عالی‌ترین و بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در صلح و امنیت جهانی است. وقتی تبعیض قانونی وجود داشته باشد و منشاء قانون به جای عدالت و حق، زور و قدرت باشد چگونه می‌توان انتظار عدالت و صلح داشت. قدرت‌طلبی و خودپرستی منشاء نژادپرستی،تبعیض، تجاوز و ظلم است. اگر چه امروز بسیاری از نژادپرستان هم در حرف و شعار نژادپرستی را محكوم می كنند اما وقتی چند كشور قدرتمند اجازه دارند بر مبنای تشخیص و منافع خود برای بقیه كشورها تصمیم گیری كنند به راحتی می توانند همه قوانین و ارزشهای بشری را لگد مال كنند؛ چنانكه كرده اند. بعد از جنگ جهانی دوم به بهانه قربانی شدن یهودیان و سوء استفاده از هولوكاست با تجاوز و لشكر كشی یك ملت را آواره و عده‌ای را از اروپا و آمریكا و سایر كشورها به سرزمین آنان منتقل كردند و یك حكومت كاملا نژادپرست را در سرزمین اشغالی فلسطین برپا كردند و در واقع به بهانه جبران صدمات نژادپرستی در اروپا خشن‌ترین نژادپرستان را در نقطه‌ای دیگر یعنی فلسطین حاكم كردند.

شورای امنیت این حكومت غاصب را تثبیت و در طول شصت سال از آن دفاع كرد و دست غاصبان را برای هر نوع جنایتی باز گذاشت. از این بدتر آنكه عده ای دولت های غربی و آمریكا خود را متعهد به دفاع از نژادپرستان نسل كش می دانند و در حالی كه وجدان های پاك بشری بمباران، اشغال و آدم كشی و فجایعی كه در غزه اتفاق افتاد را محكوم می كنند از آن جنایتكاران حمایت می كنند. قبل از آن نیز در برابر همه رسوایی‌های این رژیم سكوت نموده یا حمایت كرده‌اند.
دوستان عزیز خانم ها و آقایان،

منشاء جنگ‌های اخیر نظیر حمله آمریكا به عراق یا لشكركشی گسترده به افغانستان چه بوده است؟ آیا غیر از خودخواهی دولت وقت آمریكا و فشار صاحبان ثروت و قدرت برای بسط نفوذ و سلطه، تامین منافع تولید كنندگان سلاح، نابودی یك فرهنگ چند هزار ساله، از بین بردن خطرات بالقوه و بالفعل كشورهای منطقه علیه رژیم اشغالگر قدس و چپاول منابع انرژی مردم عراق بوده است؟ به راستی چرا یك میلیون كشته و زخمی و چند میلیون نفر آواره شدند؟ به راستی چرا صدها میلیارد دلار خسارت بر مردم عراق و صدها میلیارد دلار هزینه لشكركشی بر مردم آمریكا و متحدان او تحمیل شد؟ آیا حمله به عراق با طراحی صهیونیست ها و هم پیمانان آنان در هیأت حاكمه وقت آمریكا كه از یك طرف به صندلی قدرت تكیه زده‌اند و از طرفی صاحبان شركت‌های تولید سلاح هستند، نبوده است؟ آیا با لشكركشی به افغانستان صلح و امنیت آسایش و رفاه به این كشور برگشت؟

آمریكا و متحدان او قادر نبودند و حتی قادر به جلوگیری از تولید مواد مخدر نبودند و در دوره حضور آنان تولید آن چند برابر شده است.

سوال اساسی این است كه دولت وقت آمریكا و متحدان او چه كاره بودند؟ آیا نماینده ملت های جهان بودند؟ آیا برگزیده ملت‌ها هستند؟ آیا از مردم دنیا وكالت دارند كه در همه جای جهان و البته بیشتر در منطقه ما دخالت می كنند؟ آیا این اقدامات، اشغال عراق و افغانستان از مصادیق خودخواهی و نژاد پرستی و تبعیض و لگد مال كردن عزت، و استقلال ملت‌ها نیست؟

خانم ها و آقایان،

مسئولان اقتصاد جهان بحران‌زده جهان چه كسانی هستند؟ بحران از كجا آغاز شده است؛ از آفریقا از آسیا یا ابتدا از آمریكا و سپس از اروپا و متحدان آنان؟

مدت‌های طولانی قوانین و مقررات ناعادلانه اقتصادی را با قدرت سیاسی بر تعاملات سیاسی بین المللی تحمیل كردند؛ نظام پولی و مالی را بدون تعبیه نظارت بین‌المللی وضع كردند و بر دولتها و ملتهایی تحمیل كردند كه هیچگونه دخالتی در روندها و سیاست ها نداشتند. آنان حتی به ملت‌های خودشان هم اجازه نظارت نداده‌اند با كنار گذاشتن اخلاق از مناسبات، همه مقررات و قوانین را به نفع گروهی از صاحبان قدرت و ثروت رقم زدند و با تعریف خاصی از بازار آزاد و رقابت، بسیاری از فرصت ها را از دیگران سلب و مشكلات خود را به دیگران منتقل كردند. امروز موج بحران، با ده‌ها هزار میلیارد بدهی و هزاران میلیارد دلار كسری بودجه به خودشان برگشته است.

امروز هم برای اصلاح وضع با پول های بدون پشتوانه و در واقع از جیب شهروندان خود و سایر ملت‌ها شروع به تزریق صدها میلیارد دلار به بانكها و كمپانی ها و بازارهای مالی رو به ورشكستگی كرده و مجددا مردم خود را بدهكارتر و مشكل را پیچیده تر می كنند.

آنها به فكر قدرت و ثروت‌های خود هستند و مردم جهان و حتی ملت‌های خودشان در نزد آنان هیچ ارزشی ندارد.

آقای رئیس؛ خانم ها و آقایان،

ریشه اصلی نژادپرستی عدم فهم حقیقت انسان به عنوان مخلوق برگزیده و انحراف از مسیر حقیقی زندگی بشر و مأموریت‌های آدمی در آفرینش است؛ غفلت از پرستش آگاهانه خدا و تفكر در فلسفه حیات و مسیر كمال انسان كه از نتایج طبیعی آن پایبندی به ارزش‌های الهی و انسانی است، موجب شد تا افق نگاه آدمی تنزل كرده و منافع محدود و زودگذر مبنای سنجش و اقدام او شود. بدین ترتیب هسته‌های قدرت شیطان صفت شكل گرفت و با حذف فرصت های عادلانه برای رشد دیگران بر دامنه توسعه خود افزود. چنان كه در زشت‌ترین شكل ممكن به نژاد پرستی افسارگسیخته‌ای تبدیل شد كه اكنون به عنوان خطرناك ترین عامل صلح جهانی را تهدید و راه تحقق زندگی مسالمت آمیز جهانی را سد كرده است.

بی‌شك نژادپرستی را باید نماد جهالتی دانست به عمق تاریخ و نشانه‌ای از جمود و خمود در برابر رشد عمومی بشر. از اینرو انتظار آن است كه جلوه‌های نژادپرستی را در شرایط و موقعیت‌هایی جستجو كنیم كه فقر دانش و فقدان فهم در جامعه فراگیر باشد.

لذا راه اصلی مبارزه با چنین مظاهری ترویج آگاهی‌های عمومی و تعمیق فهم عمومی نسبت به فلسفه وجودی آدم و حقیقت جهان انسان محور است كه لازمه یا نتیجه آن بازگشت به ارزش‌های معنوی و اخلاقی و فضائل انسانی و خداگرایی است. جامعه جهانی باید در یك جریان فراگیر فرهنگی برای روشنگری هر چه بیشتر در برخی جوامع مبتلا و البته عقب مانده حركتی جمعی را به انجام رساند و به سرعت این مظهر زشت و پلید را ریشه كن كند.

و اما دوستان عزیز،

امروز جامعه بشری با نوعی از نژادپرستی مواجه است كه زشتی ناشی از آن حیثیت انسان را در آغاز هزاره سوم به طور كلی مخدوش كرده و جامعه جهانی را شرمنده ساخته است. صهیونیسم جهانی مظهر تمام عیار نژادپرستی است كه با توسل دروغین به دین كوشیده است تا با سوء استفاده از عواطف دینی برخی از افراد بی اطلاع چهره زشت خود را پنهان كند اما آنچه كه باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد اهداف برخی قدرتهای بزرگ و صاحبان منافع وسیع در جهان است كه با استفاده از قدرت اقتصادی و نفوذ سیاسی و ابزار گسترده رسانه‌ای مذبوحانه می كوشند تا با پشتیبانی همه جانبه از جنایات رژیم صهیونیستی از زشتی وجودی آن بكاهند؛ اینجا مساله اصلی جهل نیست و لذا نمی توان در مبارزه این پدیده شوم به كار فرهنگی بسنده كرد بلكه باید كوشید تا با سوء استفاده صهیونیست ها و حامیان آنان از ابزار سیاسی بین المللی پایان داد و با احترام به خواست ملت‌ها عزم دولت‌ها را در راه ریشه كن كردن این نژادپرستی آشكار جذب كرد و شجاعانه در مسیر اصلاح مناسبات و سازوكارهای بین‌المللی گام نهاد. بی شك همه شما از تلاش های گسترده كانون های جهانی برای انحراف در مسیر ماموریت این نشست مهم آگاه شده اید. متأسفانه ادبیات حمایت از صهیونیست ها به معنای مشاركت و همدستی آشكار در جنایات آنها مشاهده می شود و این بر مسوولیت نمایندگان محترم ملت ها در افشای این جریان ضدبشری و اصلاح مناسبات و رفتارها می افزاید. باید دانست كه دور نگه داشتن یك ظرفیت عظیم جهانی مثل این نشست از مصادیق اصلی به معنای كمك به تداوم وجود زشت ترین مصداق بارز نژادپرستی است. لازمه دفاع از حقوق بشر امروز این است كه اولا از حقوق ملت ها مبنی بر آزاد بودن در تصمیم گیری های مهم جهانی بدون تاثیرپذیری از برخی قدرت ها دفاع شود و ثانیا نسبت به اصلاح ساختارها و مناسبات جهانی اقدام گردد.

از اینرو این نشست صحنه یك آزمون بزرگ است و افكار عمومی جهان امروز و فردا درباره ما قضاوت خواهد كرد.

آقای رئیس، خانم‌ها و آقایان؛

شرایط عمومی جهان با سرعت به سمت تغییرات اساسی پیش می رود. مناسبات قدرت بسیار شكننده شده است. صدای شكستن ستون های ستم جهانی شنیده می شود. ساختارهای سیاسی و اقتصادی كلان در حال فرو ریختن است. بحران های سیاسی و امنیتی رو به تعمیق است و بحران رو به گسترش اقتصاد جهانی كه هیچ افق روشنی برای اصلاح آن وجود ندارد، ابعاد كمی و كیفی تحولات همه جانبه در پیش رو را بسیار شگرف می‌كند. این جانب بارها و بارها بر ضرورت بازگشت از مسیر غلطی كه مدیریت مسلط امروز جهان در پیش گرفته است تاكید كرده و نسبت به تاخیر در آن هشدار داده‌ام. اكنون نیز در این نشست ارزشمند جهانی خطاب به شما و همه مدیران، اندیشمندان و نیز همه ملت‌های جهان كه تشنه صلح، آزادی، پیشرفت و رفاه هستند عرض می كنم كه مدیریت ناعادلانه مسلط بر جهان به پایان راه خود رسیده است.

این بن بست از آن جهت كه منطق این مدیریت تحمیلی ظالمانه است اجتناب ناپذیر بود؛ چرا كه منطق حركتی جهان حركتی متعالی، هدفمند، انسان محور و خداگراست. حركتی كه با هر سیاست و برنامه‌ای كه در جهت منافع ملت ها نباشد مقابله می كند. پیروزی حق بر باطل و آینده روشن بشر و برپایی نظام عادلانه جهانی وعده خدا و همه پیامبران و امید مشترك و تاریخی همه جوامع و نسل‌هاست. تحقق چنین آینده‌ای لازمه حكمت در آفرینش و مورد باور همه قلب‌های مومن به خدا و جایگاه بسیار ارزشمند انسان است.

شكل‌گیری جامعه جهانی امكان عملی تحقق نظام مشترك جهانی و سرانجام ورود اندیشمندان، مدیران و مردم جهان برای مشاركت فعال و عادلانه در تصمیم‌گیری‌های كلان و اساسی مسیر قطعی این مقصد بزرگ است. اكنون ظرفیت علمی و فنی و فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی، فهم مشترك و فراگیری از جامعه جهانی را پدید آورده و بستر لازم را برای تحقق نظام مشترك فراهم ساخته است. اكنون این مسوولیت عظیم فرهیختگان، دانشمندان و مسوولان در سراسر جهان است كه با ایمان نسبت به این راه قطعی نقش تاریخی خود را ایفا نمایند و اكنون می خواهم بر این حقیقت تاكید كنم كه كاپیتالیسم غربی همانند كمونیسم از آن جهت به پایان راه خود رسیده است كه جهان و انسان را آن‌گونه كه هست ندیده و كوشیده است تا مسیر و مقصدی خود ساخته را به بشریت تحمیل كند و به جای توجه به ارزش‌های انسانی و الهی، عدالت، آزادی، عشق و محبت و برادری، رقابتی سخت برای كسب منافع مادی فردی و گروهی را مبنای زندگی قرار دهد.
اكنون باید با عبرت گرفتن از گذشته و درك ضرورت اصلاح مسیر و شرایط امروز به تلاشی همه جانبه همت كنیم و در این رابطه و به عنوان سخن پایانی مایلم توجه همگان را به دو نكته مهم جلب نمایم.

1- اصلاح وضعیت موجود جهان صد البته شدنی است اما باید دانست كه این امر جز با همكاری همه دولت‌ها و همه ملت‌ها ممكن نیست از این رو باید از ظرفیت های همكاری جهانی حداكثر استفاده را به عمل آورد و حضور اینجانب در این نشست احترام به این مسأله مهم و نیز موضوع مهم حقوق بشر و دفاع از حقوق ملت‌ها در برابر پدیده شوم نژادپرستی و همراهی با شما اندیشمندان است.

2- نظر به عدم كارایی نظام‌ها و مناسبات سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی بین المللی لازم است با ملاحظه ارزشهای الهی و انسانی و تحلیل درست و واقعی از انسان و براساس عدالت و ارزش‌گذاری به حقوق همه انسان ها در سراسر جهان و اعتراف به اشتباهات گذشته مدیریت مسلط و با تغییر در نگاه و رفتار نسبت به اصلاح در ساختارهای موجود اقدام شود. در این رابطه تغییر فوری در ساختار شورای امنیت و حذف امتیاز تبعیض آمیز حق وتو و تغییر در نظام مالی و پولی جهانی باید در دستور كار قرار گیرد. بدیهی است عدم درك فوریت در تغییر معادل هزینه‌های سنگین‌تر تغییر است.

دوستان عزیز من،
بدانید كه حركت در جهت عدالت و عزت انسان‌ها حركت شتابان در مسیر آب است. اكسیر عشق و محبت را فراموش نكنیم. قطعیت آینده روشن بشر سرمایه بزرگی است كه می تواند ما را هر چه آگاه‌تر و امیدوارتر گرد هم نگه دارد تا برای جهانی پر از عشق و نعمت و عاری از فقر و نفرت و برخورداری هر چه بیشتر از رحمت خدا و مدیریت صالح انسان كامل تلاش كنیم. بیایید یكایك ما در این امر مهم سهمی مهم داشته باشیم.

به امید آن روز روشن زیبا.

از آقای رئیس و دبیر كل و همه شما عزیزان بخاطر حوصله ای كه به خرج دادید صمیمانه تشكر می كنم.
موفق و سربلند باشیدنوع مطلب :
برچسب ها : دکتر احمدی نژاد، احمدی نژاد درسازمان ملل، ابرمرد خاورمیانه، حرف های مردم ایران، فرزند خمینی کبیر،


حرف نخست

دوستان شما می توانید مطالب جدید و جذاب خود ویا سوالات خود در پست الکترونیک این وبلاگ به نشانی asmis89@gmail.comبا من در میان بگذارید سعی کنید ایمیل خود تان را هم بنویسید تا هر هفته خبر های روز را بدانید
مدیر وبلاگ : امیرمحمد تقی زاده

مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما عملکرد مجلس درمورد وزیر پیشنهادی دولت چه بود؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
پشتیبانی
Powered By
Rozblog.Com