تبلیغات
ای اس ام آی اس www.asmis.mihanblog.com - واکنش مراجع به هتک حرمت به قرآن
صفحه نخست تماس با مدیر پست الکترونیک RSS ATOM
ای اس ام آی اس www.asmis.mihanblog.com
اللهم عجل لولیک الفرج والآفیه ونصر وجعلنا من خیرانصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه
ر پی هتك حرمت قرآن كریم در مقابل كاخ سفید بر مبنای پیشنهاد تری جونز ـ كشیش آمریكایی ـ در سالگرد حوادث 11 سپتامبر، آیات عظام نوری همدانی، مكارم شیرازی، صافی گلپایگانی و آیت‌الله جوادی آملی در واكنش‌هایی جداگانه این اقدام موهن را به شدت محكوم كردند.

اوباما و همفكران صهیونیست مسیحی او را مجرم می‌شناسیم

به گزارش ایسنا، آیت الله العظمی نوری همدانی با انتشار بیانیه‌ای با محکوم کردن تصمیم کشیش آمریکایی در خصوص سوزاندن قرآن، اوباما را ..................

ر پی هتك حرمت قرآن كریم در مقابل كاخ سفید بر مبنای پیشنهاد تری جونز ـ كشیش آمریكایی ـ در سالگرد حوادث 11 سپتامبر، آیات عظام نوری همدانی، مكارم شیرازی، صافی گلپایگانی و آیت‌الله جوادی آملی در واكنش‌هایی جداگانه این اقدام موهن را به شدت محكوم كردند.

اوباما و همفكران صهیونیست مسیحی او را مجرم می‌شناسیم

به گزارش ایسنا، آیت الله العظمی نوری همدانی با انتشار بیانیه‌ای با محکوم کردن تصمیم کشیش آمریکایی در خصوص سوزاندن قرآن، اوباما را مسوول عواقب این امر دانست.

در بیانیه این مرجع تقلید آمده است: خبر سوزاندن قرآن مجید در سالروز 11 سپتامبر كه از طرف یك كلیسای آمریكایی مطرح و در خبرگزاری‌ها منتشر شد، خشم جهان اسلام را برانگیخت و همگی مسلمانان برای این كه دنیای استكبار قدرت اسلام را در برابر این گونه طرح‌های شیطانی ببیند تصمیم گرفتند كه اقدامات ضد استكباری خود را عملا نشان بدهند.

ما پس از محكوم كردن این نقشه استكباری و شیطانی، این حقیقت را اخطار می‌كنیم كه در صورت تحقق این امر، ما اوباما و همفكران صهیونیست مسیحی او را مجرم می‌شناسیم و آن‌ها را مسوول عواقب این امر می‌دانیم.

هرگز اجازه نمی‌دهیم كتابهای آسمانی سوزانده شود

آیت‌الله ‌العظمی مكارم شیرازی نیز با اشاره به پیشنهاد كشیش آمریكایی اظهار كرد: جالب است كه تمام كلیساهای دنیا بر ضد این تصمیم كشیش موضع گرفتند و اعلام كردند كه این كاری احمقانه است.

وی با نادان خواندن این كشیش مسیحی افزود: آنهایی كه داستان 11 سپتامبر را به وجود آوردند یك اقلیت ناچیز از مسلمانان بر وهابیون بودند كه ما آنها را از خود نمی‌دانیم. حال چرا باید اقدام این عده را به همه مسلمانان نسبت داد.

وی ادامه داد: اسلام به ما اجازه ترور نمی‌دهد چه مسلمان و چه غیر مسلمان باشد و اگر این عامل وهابیت در منطقه پا نگرفته بود امروز اكثر دنیا مسلمان شده بودند.

این مرجع تقلید خطاب به این كشیش مسیحی گفت: شما اگر قرآن را آتش بزنید كه مطمئنیم این كار را نمی‌كنید ما به حضرت موسی و عیسی احترام می‌گذاریم و تورات و انجیل را از سوی خدا می‌دانیم و برای آنها حرمت قائلیم.

مكارم شیرازی اضافه كرد: با وجود تحریفاتی كه در این كتابها ایجاد شده است ولی ما هرگز اجازه نمی‌دهیم این كتابهای آسمانی سوزانده شود و بی‌احترامی به انبیای الهی صورت بگیرد. شما آن كار را انجام دهید و ما هم این احترام را می‌گذاریم كه دنیا خود قضاوت می‌كند كه حق با كیست.

اهانت به قرآن، اهانت به همه انبیاست

به گزارش ایسنا، همچنین آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی به پاپ و حکومت آمریکا نسبت به عواقب سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن کریم هشدار داد.

در پیام این مرجع تقلید آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر موحش تصمیم یکی از کلیساهای آمریکا برای سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن مجید، عمق شرارت و خباثت و عداوت با ارزش‌های عالی انسانی و مکتب انبیا، و سوء تعلیم و تربیت کلیسای معاصر را به جهانیان اعلام می‌کند. قرآن مجید، یگانه کتابی است که از پیامبران ادیان ابراهیمی به بزرگی یاد می‌کند و همه را به ایمان و اعتقاد به آنان دعوت می‌نماید:

قُولُواْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَآ أُنزِلَ إِلَیْنَا وَمَا أُنزِلَ إِلَی إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ وَإِسْحَقَ وَیَعْقُوبَ وَالأسْبَاطِ وَمَا أُوتِیَ مُوسَی وَعِیسَی وَ مَا أُوتِیَ النَّبِیُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَیْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ (بقره/‌136)

کتابی است که بشریت را به سلم و صلح و مهر و رحمت می‌خواند و مردم دنیا را به شعار «بسم الله الرحمن الرحیم» به سوی رحمت می‌خواند؛ کتاب مقدسی که یگانه برهان حقانیت انبیاء سلف و دعوت‌های آسمانی است.

اگرچه بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون نفر، امروز این کتاب عظیم را کتاب دین و دستورالعمل فکر و عقیده و عبادت و اخلاق و تربیت و روابط مردم می‌دانند اما همه محققان و قرآن‌پژوهان از ملل مختلف تصدیق کرده‌اند که قرآن برای همه مقدس است و هر انسان بیدار و آگاه باید در برابر قداست و استحکام هدایت‌های آن سر تعظیم فرود آورد و آن را کتاب و دستورالعمل همه اقوام و ملل قرار داد.

تصمیم بر اهانت به چنین کتاب مقدسی، اهانت به همه مقدسات و اهانت به همه انبیا مخصوصا ابراهیم، موسی و عیسی است و هم‌چنین توهین به مریم عذرا است که به عنوان بهترین و پاک‌ترین بانوی زمان خود او را معرفی نمود و به خطاب «ان الله اصطفیک و طهرک» مخاطب است.

اینجانب هم‌زبان با یک میلیارد و نیم مسلمان و سایر مردم متمدن حقیقی جهان این روح توحش بشری را محکوم می‌کنم و خطرات بزرگ آن را برای بشریت و روشن شدن آتش فتنه‌های بزرگ اعلام می‌دارم و به شخص پاپ و سایر روسای مسیحی هشدار می‌دهیم اگر چنین حادثه فجیع و غیر انسانی در امریکا اتفاق بیفتد حکومت امریکا و شخص رییس جمهور اوباما را مسئول و مستحق محاکمه و بازخواست می‌دانیم و باید بدون فوت وقت این کشیش، دستگیر و کلیسای آن برای همیشه تعطیل گردد.

نور نبوت با دهن کجی بعضی از کشیش‌نماهای سفیه خاموش نخواهد شد

آیت الله جوادی آملی نیز با انتشار بیانیه‌ای هرگونه بی حرمتی به ساحت قرآن را محکوم و از مسئولان غرب خواست مانع کارهای نابخردانه کشیش جسور مسیحی شوند.

در بیانیه این مفسر قرآن كریم آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم و ایاه نستعین

عید سعید فطر را که ذخیره حضرت ختمی نبوت (صلی الله علیه و آله و سلم) و مایه وحدت امت اسلامی است به عموم مسلمانان تهنیت و موحدان جهان را به توحید ناب دعوت می‌كنم و برخی از مدعیان مسیحیت را نصیحت می‌كنم که هرگز نور نبوت با دهن کجی بعضی از کشیش نماهای سفیه خاموش نخواهد شد و از مسئولان غرب خواهانم که مانع کارهای نابخردانه کشیش جسور شوند. 
 

نوع مطلب :
برچسب ها :


حرف نخست

دوستان شما می توانید مطالب جدید و جذاب خود ویا سوالات خود در پست الکترونیک این وبلاگ به نشانی asmis89@gmail.comبا من در میان بگذارید سعی کنید ایمیل خود تان را هم بنویسید تا هر هفته خبر های روز را بدانید
مدیر وبلاگ : امیرمحمد تقی زاده

مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما عملکرد مجلس درمورد وزیر پیشنهادی دولت چه بود؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
پشتیبانی
Powered By
Rozblog.Com