تبلیغات
ای اس ام آی اس www.asmis.mihanblog.com - تاریخچه بسیج
صفحه نخست تماس با مدیر پست الکترونیک RSS ATOM
ای اس ام آی اس www.asmis.mihanblog.com
اللهم عجل لولیک الفرج والآفیه ونصر وجعلنا من خیرانصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه
جمعه 14 مرداد 1390 :: نویسنده : امیرمحمد تقی زاده

بسیج بدنه فعال ملت است. مقام معظم رهبری

در پی فرمان مهم و تاریخی فرمان حضرت امام) ره( در پنجم آذر ماه 1359 مبنی بر تشكیل ارتش بیست میلیونی اولین هسته های مقاومت بسیج تشكیل گردید . با آغاز جنگ تحمیلی بتدریج نهاد تازه سازمان یافته بسیج مستضعفین وارد مرحله حساسی از دوران تكامل خویش شد و در دوران پر التهاب دفاع مقدس به رشد و بلوغ رسید و بدلیل ماهیت مردمی اش پذیرای تمام افراد جامعه از هر قشر و صنف و طبقه ای شد و بدینگونه بسیج در جامعه اسلامی ایران فراگیر شد .

تاریخچه بسیج جامعه پزشكی به حضور حماسی و مخلصانه پزشكان و پرستاران فداكار و بسیجی در دفاع مقدس بر می گردد كه در آن روزهای آتش و خون در قالب تیم های اضطراری با حضور فعال و مستمر در خطوط مقدم نبرد ، بیمارستانها و درمانگاههای صحرائی به تلاش جهت رفع آلام مجروحان و آسیب دیدگان می پرداختند .كه آغاز تقویت و سازماندهی این تیم ها ی اضطراری را نیز باید در اشاره و فرمان بزرگ بسیجی قرن حضرت امام خمینی (قدس سره ) مبنی بر حضور تیم های امدادی و پزشكی جهت كمك به مجروحین حملات ددمنشانه رژیم بعثی به شهرهای جنوب كشور دانست .

در پیمودن این طریق مقدس بیش از 80 هزار نفر پزشك و پیراپزشك از سراسر میهن اسلامی در صحنه های نبرد دفاع مقدس حضور مستمر داشته و صدها شهید و جانباز نیز تقدیم انقلاب اسلامی نمودند.

پس از پایان جنگ تحمیلی این حاملان پیام پایداری و استقامت بعنوان بخشی از بدنه تنومند بسیج بمنظور اعتلا و اشاعه فرهنگ مقدس و معنوی ایثار و شهادت در جامعه پزشكی و دانشگاهی كشور و ثبت و انتقال تجارب و مواریث گرانبهای دفاع مقدس گردهم آمدند و در سال 1371 بسیج جامعه پزشكی بطور رسمی فعالیت خود را آغاز ودر اسفند ماه 1374نخستین شورای مركزی بسیج جامعه پزشكی تشكیل گردید. دوره نخست این حركت با انجام فعالیتهای ارزشمندی تا سال 1375 ادامه یافت . پس از گذراندن یك دوره فترت با احساس خلاء برای حضور تشكّلی فراگیر و ارزشی بمنظور جذب و سازماندهی نیروهای متعهد و مسلمان جامعه پزشكی مجدداً از سال 1379 بسیج جامعه پزشكی كشور با نوسازی تشكیلاتی و استقبال زاید الوصف جامعه پزشكی كشور فعالیت خود را استمرار بخشیده است.

در این راستا و به منظور پویا تر نمودن فعالیتهای بسیج جامعه پزشکی در سطح مرکز بهداشت استان و مراکز چهارگانه شهرستان مشهد کانون بسیج جامعه پزشکی مرکز بهداشت استان از تاریخ 2/4/1386 شکل گرفت و پس از تعیین مدیریت های آن رسما آغاز به کار نمود.

نوع مطلب :
برچسب ها :


حرف نخست

دوستان شما می توانید مطالب جدید و جذاب خود ویا سوالات خود در پست الکترونیک این وبلاگ به نشانی asmis89@gmail.comبا من در میان بگذارید سعی کنید ایمیل خود تان را هم بنویسید تا هر هفته خبر های روز را بدانید
مدیر وبلاگ : امیرمحمد تقی زاده

مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما عملکرد مجلس درمورد وزیر پیشنهادی دولت چه بود؟آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
پشتیبانی
Powered By
Rozblog.Com